لنگه ی درب‌های ضدسرقت

لنگه ی درب های ضد سرقت

بخش اصلی هر دربی از جمله درب های ضدسرقت لنگه ی ان درب بوده که ساختار ان ها با توجه به نوع درب (داخلی، ضد سرقت، بیرونی و…) متفاوت می باشد.

ساختار لنگه ی درب های ضد سرقت نسبت به سایر درب ها از ویژگی ها و ایتم های بیشتری برخوردار بوده که در صورت رعایت نکردن هر یک از ان ها نمی توان واژه ی ضد سرقت را به ان درب الصاق نمود.

  1. شبکه و کلاف فلزی : شبکه فلزی که در اصطلاحات رایج درب سازی به ان قوطی کشی نیز می گویند، حکم اسکلت اصلی درب های ضد سرقت را داشته که در کنار کلاف فلزی قالب کلی درب را تشکیل می دهند. شبکه و کلاف فلزی عامل اصلی در استحکام درب های ضد سرقت بوده و سایر اجزای لنگه ی درب ضد سرقت بر روی ان ها سوار می شود. ضخامت ورق کلاف فلزی نباید از ۱.۱۵ کمتر باشد.
  2. ورق سرتاسری : ورقی است فلزی که به صورت سرتاسری در داخل درب های ضد سرقت کار گذاشته شده و بسیار حائز اهمیت است که از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. نبود ورق سرتاسری در ساختار درب های ضد سرقت موجب پایین امدن استحکام درب و کاهش سطح امنیت ان ها می شود زیرا در صورت تخریب رویه ی چوبی درب ها به وسیله ی پتک یا هر ابزار دیگری، وجود ورق سرتاسری مانعی برای سارقین خواهد بود و نبود ان باعث می شود که درب به راحتی باز شده و سارقین به داخل منزل راه پیدا کنند. شرکت های معتبر درب سازی از جمله شرکت فرا ایمن سازان فوکا درب ورق سرتاسری خود را به نحوی طراحی می کنند که لنگه درب را ضد دلیم نموده و سارقین نمی تواند ان ها را با اهرم کردن دیلم باز نماید.
  3. عایق حرات وصدا : اگر یک لنگه ی درب ضد سرقت شرکت فوکا را بشکافیم، بعد از شبکه و کلاف فلزی و ورق سرتاسری به یونولیت یا پشم سنگ برخورد می کنیم که به منظور عایق کردن صدا و حرارت در ساختار درب های ضد سرقت کار گذاشته می شوند. نبود عایق صوت و حرارت در ساختار درب های ضد سرقت که حکم ورودی خانه را دارند ، موجب اتلاف انرژی و افزایش صدای ورودی به داخل خانه می شود.
  4. ام دی اف : اخرین لایه ی درب های ضد سرقت در دو طرف بیرونی و درونی درب ها بعد از عایق حرارت و صدا، ورق ام دی اف بوده  که در صورت پی وی سی بودن  روکش درب ها، ابتدا طراحی های نمای بیرونی و داخلی درب بر روی ام دی اف انجام شده و بعد روکش پی وی سی و یا حتی رنگ خالی بر روی ام دی اف استفاده می شود. بنابراین ام دی اف درب  های ضد سرقت علاوه بر استحکام در زیبایی و طراحی درب های ضد سرقت نقش داشته و از همین رو کیفیت جنس ام دی اف، تراکم و ضخامت ان و درجه یک بودن ان بسیار حائز اهمیت است.با ما همراه باشید………….
  5. اخرین و کوچکترین ایتم لنگه ی درب های ضد سرقت پین های امنیتی ان بوده که علیرغم کوچک بودنشان نقش بسیار مهمی را در امنیت درب های ضد سرقت ایفا می کنند. این پین ها که به تعداد ۳ عدد در لنگه ی درب های ضد سرقت کار شده اند، به هنگام بسته شدن درب، وارد چهارچوب درب شده و همین امر سبب می شود که لنگه ی درب های ضد سرقت در اثر ضربه از جا به در نیایند.


اطلاعات تماس :

آدرس :

نمایشگاه : تهران میدان رسالت روگذر اتوبان رسالت جنب بانک کشاورزی پلاک ۸۵۳


شماره تلفن :

  تلفن همراه : ۰۹۳۸۴۴۶۵۸۵۷ — ۰۹۱۹۴۱۰۵۶۱۹