چهارچوب درب های ضد سرقت

چهارچوب درب های ضد سرقت

همانطور که در مقاله ی مربوط به ساختار درب های ضد سرقت گفتیم چهارچوب درب های ضد سرقت همانند سایر درب ها نگهدارنده ی لنگه ی درب  بوده که در کفه های (پهنای چهارچوب) مختلف تولید می شود. استاندارد رایج کفه های چهارچوب ضد سرقت در بازار، ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ بوده و کفه های کشویی برای پهناهای بزرگتر از ۱۸ سانت مورد استفاده قرار می گیرند. منظور از کفه های کشویی کفه هایی است که قابلیت تغییر در اندازه ی پهنا (کفه) در محل نصب بر روی ان ها قرار داده شده است. حال اگر یک چهارچوب از کیفیت مناسبی بخوردار نباشد به مرور استحکام خود را از دست داده و از حالت رگلاژ خارج می شود و همین امر به قفل و لولا های درب اسیب زده و در دیگر به اسانی باز و بست نمی شود. همچنین همانطور که قبلا گفته شد نحوه ی شستشوی چهارچوب با مواد و کیفیت رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد در زیبایی و مقاومت چهارچوب  در برابر زنگ زدگی و استحکام رنگ ان بسیار اهمیت دارد.

از موارد مهم در ساختار چهارچوب های ضد سرقت می توان به ضخامت و جنس ورق چهارچوب، رنگ مورد استفاده در چهارچوب، خم چهارچوب با دستگاه و ابعاد ان اشاره نمود. ضخامت ورق چهارچوب به طور رایج ۱.۲۵ تا ۱.۵ سانت بوده و رنگ مورد استفاده در ان ها پودری الکترو استاتیک کوره ای می باشد. جنس ورق چهارچوب نیز بسیار اهمیت داشته و نباید از ورق های فله ای و بی کیفیت استفاده شود. برای مثال در شرکت فرا ایمن سازان فوکا درب از ورق های رولی کارخانه ای استفاده شده و خم ان توسط دستگاه انجام می شود که باعث می گردد تفاوتی میان هیچ دو چهارچوبی دیده نشده و کار بی عیب و تمیز از اب دراید. ابعاد چهارچوب ضد سرقت در حالت استاندارد ایران ۱۰۵*۲۱۰ بوده و در ابعاد مابین ۱۰۵*۲۱۰ تا ۱۲۰*۲۲۰ نیز تولید می شوند. لازم به ذکر است که شرکت های معتبر در زمینه تولید درب های ضد سرقت همانند شرکت فوکا درب توانایی تولید هر ابعاد و کفه ای را به صورت سفارشی ساز و تعداد دارا می باشند.

تمامی موارد گفته شده ی بالا را می توان در چهارچوب های ضد سرقت تولید شده توسط شرکت های معتبر حاضر در بازار ایران مشاهده نمود، اما انچه چهارچوب ضد سرقت شرکت فوکا را از سایر برند های  حاضر در بازار متمایز می نماید نحوه ی شست و شوی چهارچوب ها و چربی زدایی ان ها می باشد که باعث می شود رنگ پودری الکترواستاتیک به خوبی بر روی چهارچوب ها نشسته و مقاومت ان در برابر شرایط مختلف اب و هوایی و زنگ زدگی افزایش پیدا کند.

ایتم اخری که می تواند یک چهارچوب را از سایر چهارچوب ها متمایز نماید نوع جوشکاری ان می باشد. در شرکت فوکا درب به جای استفاده از جوش دستی و سنتی در چهارچوب های ضد سرقت، از جوش رباتیک استفاده شده و همین امیر باعث می شود تا خروجی ان بسیار تمیز، محکم و با کیفیت از اب دراید.
در انتها به درزگیرهای فشاری اشاره می کنیم که دور تا دور چهارچوب درب های ضد سرقت قرار گرفته و مانع از ضربه خوردن لنگه درب هنگام باز و بست ان و همچنین ورود گرد و غبار می شود.
با ما همراه باشید………


اطلاعات تماس :

آدرس :

نمایشگاه : تهران میدان رسالت روگذر اتوبان رسالت جنب بانک کشاورزی پلاک ۸۵۳


شماره تلفن :

  تلفن همراه : ۰۹۳۸۴۴۶۵۸۵۷ — ۰۹۱۹۴۱۰۵۶۱۹