طراحی درب های ضدسرقت

طراحی درب های ضد سرقت

در طراحی درب های ضد سرقت علاوه بر ساختار درب، باید به موارد زیر توجه نمود تا انچه تولید می شود علاوه بر کیفیت دارای نما و زیبایی نیز باشد.

  1. برجستگی ها و برش ها (CNC) : همانطور که در مقالات قبلی گفته شد در صورتی که روکش درب ضد سرقت از جنس پی وی سی باشد، ابتدا طرح درب (CNC و برجستگی) را بر روی ام دی اف ان در اورده، سپس روکش را بر روی ان سوار می کنند. در مواردی که روکش درب طبیعی باشد، ابتدا درب را روکش کرده و سپس CNC کاری و نصب برجستگی های روکش شده (یکسان با روکش درب) را روی ان انجام می دهند. در شرکت فرا ایمن سازان فوکا درب، طراحی درب ها تماما توسط دستگاه و تیمی متخصص انجام شده و سپس برش های ان با دستگاه CNC صورت می پزیرد و برجستگی ها نیز بر روی درب سوار می شود. استفاده از دستگاه با کیفیت و دقت بالا در برش ها و برجستگی کاری های درب موجب می شود که طرح ها در سفارش های تعداد، یکسان بوده و بی عیب و نقص از اب در ایند. این امر الخصوص در برش های CNC بسیار خود را نشان می دهد.

روکش های درب های ضد سرقت : به طور کلی روکش درب های ضد سرقت شامل چند دسته ی : روکش های طبیعی، روکش های پی وی سی و لمینوکس می باشند.

روکش های لمینوکس : این دست از روکش های از جنس فراوری بوده و طراحی های ان بر روی خود روکش از قبل انجام شده است. به همین دلیل هنگامی که از روکش لمینوکس استفاده می شود دیگر نیازی نیست که طرحی بر روی ام دی اف درب ضد سرقت نقش بگیرد. از همین جهت قیمت درب های ضد سرقت با روکش لمینوکس از سایر درب ها با روکش های دیگر، مناسب تر است. در انتها باید گفت که روکش های لمینوکس ضد خش بوده و در کیفیت های مختلف اما طرح های محدود تولید می شوند.

روکش های پی وی سی : همانند لمینوکس از جنس فراوری بوده با این تفاوت که روکش های پی وی سی بر خلاف لمینوکس از قبل طراحی و اماده نشده و طی فرایند حرارت دهی و چسب کاری توسط دستگاه بر روی ام دی اف های طراحی شده ی درب سوار می شوند. روکش های پی وی سی هر طرحی را پذیرفته و رنگ ها و جنس های ان بسیار متنوع و فراوان تر از روکش های لمینوکس می باشد.

روکش طبیعی : روکش های طبیعی از جنس چوب بوده و از چوب های روکش گردو ، بلوط، راش و ملچ تولید می شوند. کیفیت روکش های طبیعی از سایر روکش ها بهتر بوده و به همین سبب قیمت درب های با روکش طبیعی اندکی بیشتر می شود. روکش های طبیعی همانند پی وی سی کاملا طرح پذیر بوده و بر روی ام دی اف طراحی شده قرار می گیرند و در مهایت رنگ می شوند.

رنگ روکش : از رنگ برای روکش های طبیعی درب های ضد سرقت استفاده می شود. رنگ به کار رفته در روکش های طبیعی درب های ضد سرقت شرکت فرا ایمن سازان فوکا درب از جنس درجه یک و پلی یورتان بوده که مقاوت ان از پلی استر بسیار بیشتر است. همچنین  با توجه به اینکه هر درب یا روکشی چند دست رنگ پلی یورتان می خورد، مقاومت روکش درب بسیار افزایش پیدا کرده و در برابر شرایط مختلف اب و هوایی اسیب ناپذیر می شود.

روکوب : ابزاریست تزئینی که بر روی چهارچوب درب های ضد سرقت قرار گرفته و زیبایی بیشتری به ان ها می دهد. جنس روکوب از ام دی اف بوده و روکش ان یکسان با روکش لنگه ی درب می باشد مگر در حالتی که از روکش لمینوکس استفاده شده باشد که در ان حالت نیز از روکشی نزدیک به طرح و رنگ روکش لنگه استفاده می شود. روکوب ها، طرح ها و رنگ های متفاوتی داشته که با توجه به رنگ و طرح روکش لنگه ی درب از ان ها استفاده می شود.

با ما همراه باشید……..اطلاعات تماس :

آدرس :

نمایشگاه : تهران میدان رسالت روگذر اتوبان رسالت جنب بانک کشاورزی پلاک ۸۵۳


شماره تلفن :

  تلفن همراه : ۰۹۳۸۴۴۶۵۸۵۷ — ۰۹۱۹۴۱۰۵۶۱۹